-
7 "Egy tipikus nap Oroszországban”.
zzel a képpel gyakran találkozhatunk az interneten, de ami a legmeglepőbb, hogy a kép teljesen valódi, pontosabban nem tartalmaz Photoshoppot. A fotó valójában a csehországi Brno városban készült, a képen látható medve pedig tulajdonképpen egy jelmez, amit két Greenpeace aktivista öltött magára, hogy felhívja a figyelmet, az északi-sarkvidéken uralkodó féktelen olajkitermelés veszélyeire.
-
8 A csőhöz fagyott, kiskutyát ölelgető lúd.
anuár végén több százezer ember osztotta meg ezt a fotót, amin egy oszlophoz fagyott lúd látható, amint épp egy kölyökkutyát melegít a szárnyaival. Vagyis elméletben. A valóságban a kép sokkal régebben készült és szerencsére a rajta látható lúd sincs az oszlophoz fagyva, pusztán a madár úgy gondolta, hogy megölelgeti kicsit a magányos kutyust.
-
9 A munkás, aki tönkretette a főnöke autóját, amiért nem fizették ki.
[quads id=6]
Valószínűleg Ti is találkoztatok már ezzel a roppant népszerű GIF képpel, amin egy elvileg hónapok óta fizetés nélkül dolgozó munkás bosszúja látható. Legalábbis a képhez csatolt történet szerint. A valóságban azonban szó sincs ilyesmiről, a jelenetben pedig az Allianz egyik reklámjának a forgatását láthatjuk, ahol egyébként gondosan ügyeltek rá, hogy a felvétel előtt eltávolítsák a motort és az üzemanyagot a kilapított autóból.
-
10 A teknősfej-formájú szikla.
Ez a kép szintén idén januárjában jelent meg a Facebookon, ahol közel százezer ember osztotta meg, ezt az egyébként teljesen fiktív, nem létező természeti képződményt. A kép egy ügyes Photoshop-mester műve, az ihletet adó – valóságban is létező – szikla pedig valahogy így néz ki:
-
11 Megalodon fog egy bálnacsigolyában.
A képen látható megalodon fog és a megsebzett bálnacsont teljesen valódi, pusztán teljesen eltérő időben találták azokat. Egy ügyes vállalkozó ötlete volt, hogy egyesítsék őket egyetlen látványos szoborrá, amiből azóta egyébként már másolatok is készültek, amiket 125 dollárért lehet megvásárolni az Ebayen.
-
12 Óceánba szennyvizet engedő óceánjáró.
A közelmúltban jelent meg ez a kép a Facebookon, amin egy repülőgép fedélzetéről láthatjuk, amint egy óceánjáró közvetlenül a tengerbe üríti a szennyvizet. Amikor a kép túlságosan nagy felháborodást kezdett kelteni, Uruguay környezetvédelmi minisztere, Alejandro Nario közbeavatkozott, aki a Twitter fiókján megerősítette, hogy a képen csak az látható, ahogy az óceánjáró hajó beindítja a hajócsavarjait, melynek következtében felkavarodik a tenger alján található iszap és homok.
12 hamis fotó az internetről, amit az egész világ igaznak vélt
Napról napra bukkannak fel az interneten olyan szenzációhajhász képek, amelyek pillanatok alatt több százezer megosztást képesek begyűjteni a közösségi oldalakon, mert annyira erős az üzenetük, esetleg a furcsaságukkal hívják fel magukra a figyelmet. Néha azonban kiderül, hogy a megható vagy lebilincselő történet valójában hamis, esetleg a kép manipulált. Ezért nem árt, ha egészséges szkepticizmussal állunk minden vírus módjára terjedő fotóhoz, mert lehet, hogy egyáltalán nem is az látható a képen, amit megpróbálnak “eladni” nekünk.
Post Pagination
- Előző oldalElőző
- 2 / 2